İşkencecileri çaresiz bırakan Hernandez’in kanlı parmak uçlarıyla hücresinin duvarlarına yazdığı son dizelerini haykırarak selamını iletelim.

Bağımsız Devrimci Sınıf Platformu (BDSP), Greif Direnişi’ni işçi ve emekçilere anlatmak için hazırladığı belgeselin gösterimine devam ediyor.

Tepki büyüktü ve dosdoğru her geçen gün daha da katmerli hale gelen kapitalist sömürüye, soyguna ve yağmaya dönüktü.

Haberler

Tecavüzcüsünü öldüren N.M. adlı kadın müebbet hapis cezasına çarptırıldı.

Özgecan'ın katili Suphi Altındöken'in eşinin yalan söylediği ortaya çıktı.

Siyonist İsrail’in en çok Filistinli öldürdüğü yılın 2014 olduğu belirtildi.

Saymaz’a hakaret eden eski vali, tazminat ödemeye mahkum edildi.

Haklarını aramak için greve çıkan 3 bin işçiden bininin işine son verildi.

Akhisar Arena inşaatında çalışan işçiler ücret gaspına karşı vince çıktı.

Zonguldak’ta özel bir maden ocağında göçük yaşandı: 1 yaralı.

Hollandalı ırkçı faşist lider Geert Wilders Viyana’da protesto edildi.

Güncel

Grev yasağını tanımayan Kavel işçileri, DGM’yi ezen metal işçileri tarihimizle direnmeye ve zafer yolunda yürümeye devam ediyoruz. Sınıfın militan öfkesi büyüdükçe kapitalist devletin baskı yasaları da her geçen gün ağırlaşan sömürü cehennemi de parçalanacaktır.

CHP’li Bakırköy Belediyesi bünyesinde faaliyet gösteren Bakırköy Yapı İnşaat Ulaşım Hizmetleri AŞ’de (BYUAŞ) çalışan ve toplu sözleşme hakkı için greve çıkan Belediye-İş üyesi işçilerle konuştuk.

Emperyalist kapitalizm dünyanın her yerinde çatışmalara neden oluyor, dolaylı ya da doğrudan savaşı, etnik-mezhepsel düşmanlıkları körüklüyor. Bataklık var oldukça bataklıktan yayılanlar da var olmaya devam edecek.

40 yıllık mücadelenin karşılığı değil ama, kırıntılar kabul edilmeyecekse “çözüm sürecinin” düzen sınırları içinde bile bir gerçekliği yok. Bu gerçeklikle bakıldığında ise kalıcı bir çözümün ancak toplumsal bir devrimle gerçekleşeceği hatırlanacaktır.

Değerlendirmeler