1 Mayıs’ının kazanılması, yasak barikatının yıkılması için mücadele sorumluluğu öncelikle ilerici ve devrimci güçlerin omuzlarındadır.

Düşüşte olan ABD'nin, Çin’in yükselişinden çok rahatsız olduğu ve bu yükselişi dizginleyebilmek için elinden geleni ardına koymayacak.

Karşı gazetesi emekçileri ile medya, işten atma saldırısı, yapılması gerekenler ve bu saldırılara karşı mücadelenin sorunlarını konuştuk...

Haberler

İşçiler 74. günde Yıldız Teknik Üniversitesi'nde öğrencilerle buluştu.

Lice'de vurulan Medeni Yıldırım'ın kanında alkol, elinde barut izi arandı.

Ukrayna ordusu Slavyansk'da ilerlerken çatışmalar sürüyor.

Taksim'i yasaklayan AKP hükümeti şimdiden önlemler almaya başladı.

İşçiler talepleri için çözümü grevde, meydanlarda arıyor!

Greif işçisi ne yapılması gerektiğini tüm işçi sınıfına gösterdiler.

Nor Zartonk’un Ermeni Soykırımı’na ilişkin açıklamasını sunuyoruz...

Gebze'de gözaltına alınan 4 genç devrimciyle polis saldırısını konuştuk.

Güncel

Greif direnişçilerinin facebook sayfalarda "Yalandan kim ölmüş" başlığı ile yapılan açıklamalarda Rıdvan Budak çetesinin yalanları bir bir ortaya seriliyor...4 başlıkta DİSK Tekstil bürokratlarının açıklamalarına açıklık getirilerek ihanet teşhir edildi.

Greif işçilerinin avukatlarından ÇHD İstanbul Şubesi üyesi Av. Bülent Şimşek ile Greif sürecinde yaşanan gelişmeleri, protokol ve TİS imzalama sürecinde DİSK Tekstil Sendikası'na çöreklenmiş ihanet çetesinin aldığı tutumları konuştuk...

Yoldaş işçiler! Öyleyse vakti gelen son kavga için iki kat enerjiyle hazırlanalım! Sosyal-Demokrat proletaryanın saflarını daha da sıklaştıralım! Proletaryanın sözü daha uzak meydanlarda yankılansın!

Geçtiğimiz 1 Mayıs dahil, eylem ve direnişlerle geçen bir senenin 1 Mayıs’ı olacak. Öyle ki 1 Mayıs günü de birçok yasaklı meydan ve özellikle Türkiye 1 Mayısı’nın simgesi olan Taksim’in alınması direnişlere sahne olacak.

Değerlendirmeler