Hapishanelerdeki hak ihlalleri üzerine çalışma yapan 15 örgüt, yayın ve kargo yasağı karşısında ortak bir açıklama yayınladı.

‘74 işgaliyle işçilerin bilincinde fiili-meşru mücadele adına yeni bir dönem açıldı. Aylara yayılan sürecin sonundaki işgal aslında ilk adım oldu.

“İşçi dostu” geçinen gazetenin Ülker reklamı yayınlaması, işçi sınıfı davasını ve Ülker direnişçilerini arkandan hançerlemektir.

Güncel

YPG ve YPJ güçlerinin 2,5 ayı geride bırakan Kobanê direnişi 75. gününde.

Ermenek'te katledilen işçilerin metan gazından zehirlendiği belirlendi.

Tüketim çılgınlığına yol açan 'Kara Cuma'  için boykot çağrısı yapıldı

43 öğrencinin katledildiği Meksika’da ‘reform paketi’ devreye sokuluyor.

Aydın Çevik'le ilgili kovuşturmaya yer olmadığı kararı bozuldu.

Mehmet Kavak Hatay'da çalıştığı kanalizasyonda yaşanan göçükte can verdi.

Yatağan işçileri Menteşe ilçesinde basın açıklaması yaptı, bildiri dağıttı.

Ankara'da Dikmen Vadisi halkı ranta ve yağmaya geçit vermiyor.

Haberler

Bütün bir albenisi ve ışıklı yeni imajı içerisinde bu yapay kentlerde ezilenlere yer yoktur… Tam da bu nedenle kentlerden kovulan işçi sınıfı kentleri yeniden kazanacak ve yeni Paris Kömünler’inde kentlerin asıl sahiplerini yuvalarına kavuşturacaktır!

Her kamu kuruluşunda olduğu gibi özelleştirme sadece ve sadece peşkeş çekmektir. Halk yararına bir uygulama değil. Daha ucuza ve daha güvenli seyahat etmek mümkün olmayacak.

Dövüşerek ölmeyi, hele de 'yüzünü hiç görmediğin insanlar için' ölebilmeyi üzüntü yerine coşku yaratan bir şey olarak görmüşümdür her zaman. Kader'in öldüğünü günlük gazetelerden birinde gördüğümde gene bu duygu ağır bastı.

Bir ayı aşkın süredir hazırlıkları yürütülen “Kavel'den Greif'a işçi sınıfı savaşacak sosyalizm kazanacak!” şiarlı etkinlik 22 Kasım Cumartesi akşamı Almanya'nın Wuppertal kentinde gerçekleştirildi.

Değerlendirmeler