DAF’ta ilk saldırının ardından havuç-sopa politikası güdenler ve bundan bir medet umanlar tam tersi bir sonuçla karşılaştılar.

DGB Merkezi Yürütme Kurulu, 6-12 Temmuz tarihlerinde İzmir Seferihisar'da gerçekleştirdiği gençlik kampını değerlendirdi.

Suruç'ta katledilen yoldaşlarımız, “silahsız”, “günahsız”, “zavallı” gençler değil, yüreği devrimci duygularla yüklü yiğitlerdi.

Haberler

Kayseri'deki inşaatta bir işçi asansör boşluğuna düşerek hayatını kaybetti.

Adıyaman'da önceki gün gözaltına alınan 14 kişiden 5'i tutuklandı.

KCK Dış İlişkiler Sözcüsü Demhat Agit, Türkiye hükümetini sorumlu tuttu.

Şemdinli’de Türk ordusunun yoğun bombardımanı sonucu yangın çıktı.

Kıblesini düzene çevirenler yarın yürüyecek yol dahi bulamayacaklardır.

Önceki gün “terör” bahanesiyle yapılan baskınlar ve gözaltılar

20 Temmuz Suruç katliamıyla ilgili hazırlanan rapor açıklandı.

Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı HDP’ye yönelik inceleme başlattı.

Güncel

Metal İşçileri Birliği Merkezi Yürütme Kurulu (MİB MYK) Ağustos ayı toplantısını gerçekleştirdi. Farklı kentlerden temsilcilerin katıldığı toplantıda gündemdeki bir dizi konu ele alındı.

Bağımsız Devrimci Sınıf Platformu (BDSP), 24 Temmuz günü kendi çalışanlarının da gözaltına alındığı ve ülke genelinde birçok kuruma karşı yapılan operasyonlara tepki gösterdi.

Ekonomik büyüme ile yolsuzluk ve rüşvetin katlanarak artması arasında doğrudan bir ilişki bulunmaktadır. Yolsuzluk ve hırsızlık yapan Sarraflara verilen destek AKP ile sınırlı değildir. Zira kapitalizm yolsuzluktan beslenir.

Kadro sözünü tutmayan AKP iktidarı karayollarında anahtar teslim ihaleler yapmayı sürdürdü. Taşeron köleliğini ise tam gaz devam etttiriyor. Karayollarının ağaları olan taşeron firmalar işçilere daha düşük ücretle çalışmayı dayatıyor.

Değerlendirmeler

Özel sayfalar

Gündem

Gün, işçilerin birliği halkların kardeşliği şiarı ile emperyalizme ve her türden gericiliğe karşı halkların birleşik devrimci direnişini yükseltme günüdür.