Çocuk Cezaevleri Kapatılsın Girişimi'nin yürütücülerinden İHD İstanbul Şube Başkanı Ümit Efe ile girişimin amacı hakkında konuştuk...

DİSK/Tekstil Sendikası Başkanlar Kurulu'nun polis baskınının yaşandığı gün Greif direnişine dair yazdığı bildiye direnişçiler yanıt verdi.

Yatağan işçilerinin verdikleri mücadele, kendileri ile sınırlı değil, bu topraklardaki özelleştirme saldırısına karşı verilen bir mücadeledir.

Haberler

Berkin Elvan soruşturmasında kamera kayıtları ortaya çıktı.

Sınıf devrimcileri 1 Mayıs çağrısını sanayi havzalarına taşıyor...

Ankara Greif İşçileriyle Dayanışma Platformu, eyleme çağrı yaptı.

Birçok ülkede onbinler sokaklara çıkararak haklarını istiyor.

İzmir Ekim Gençliği 1 Mayıs çağrılarını üniversitelerde yükseltiyor...

Greif işçileri ihanet sözleşmesinin gerçeğini teşhir etmeyi sürdürüyor.

İşgalde 4. günü geride bırakn Karşı çalışanlarıyla dayanışma büyüyor.

Kreşin çalışan aileler için önemli olduğu yaşanan cinayetle açığa çıktı.

Güncel

DİSK/Tekstil Sendikası Genel Başkanı Rıdvan Budak, Greif işgalinin başından beri işçilerin karşısına çıkamıyor. Greif işçileri, ihanet sözleşmesine imza atan ve hemen ardından ortadan kaybolan Rıdvan Budak ve Kazım Doğan'ı arıyor.

Greif işçileri: Üyelerine gece yarısı polis operasyonu çekilip kelepçelenirken ortalığı ayağa kaldırmayanların, bunu bırakalım tek bir eylem koyamayanların Taksim barikatlarının üzerine kararlılıkla yürüyeceğine inanmıyoruz.

KDP’nin Rojava halkı ve PYD’ye karşı aldığı tutum. “Kürt halkının ulusal birliği” söyleminin temelden yoksunluğunu da gözler önüne seriyor. Kürt burjuvazisi, “ulusal hassasiyetlere” göre değil, “sınıfsal hassasiyetlere” göre hareket ediyor.

Ukrayna krizini kışkırtan ABD-AB ikilisinin, esas hedefleri Rusya’yı kuşatmaktır. Ukrayna’yı AB ve NATO üyeliğine dahil ederek, Rusya’yı kuşatmaya heveslenen batılı emperyalistler, bu konuda muvaffak olamadılar.

Değerlendirmeler