Bugünün en acil ihtiyacı işyerleri temelinde kamu emekçilerini TİS'e ve mücadeleye hazırlayacak taban örgütlerinin açığa çıkartılmasıdır.

SES, seçimden sonra da rehavete kapılmış ve süreci objektif olarak değerlendirmemiş, sınıf eksenli bir mücadele programı oluşturmamıştır.

Bir dizi fabrikadan işçilerin katılımıyla bir süredir çalışmaları yürütülen Türkiye Otomotiv ve Metal İşçileri Sendikası kuruldu.

Haberler

Deutsche Post yönetiminin geri adım atmasıyla grev sona erdi.

İranla yapılan nükleer müzakerelerinde hala anlaşma sağlanamadı.

Kamyonetle tankerin çarpışması sonucu 15 işçi iş cinayetine kurban gitti.

Trakya Döküm işçileri, mücadeleye ilişkin çeşitli kararlar aldı.

Sermaye devleti, sınırötesi harekat için de hazırlıklarını yapıyor.

Arçelik LG işçileri fiili grevlerinin 4. gününde polis saldırısıyla fabrikadan atıldı.

Dün Referanduma giden Yunanistan’da sonuç “Hayır” çıktı.

Yargıtay, Karadağ davasında polisin beraatine yapılan itirazı reddetti.

Güncel

Yunanistan’ın ekonomisi, devrimi reddeden bir anlayışla sömürüyü azaltma imkanı bile tanımıyor. Kemer sıkma politikaları karşısında Yunanistanlı işçi ve emekçilerin tavrı net. Bu durumda Syriza ya istifa edecek, ya da işçi ve emekçilere saldırı politikaları uygulayacak.

Kendi ‘Haziran’ını yaşayan Ermenistan’da mesele sadece elektrik değil, emekçilerin ve gençliğin biriken öfkesinin patlamasıdır. Emekçiler işsizliğe, yoksulluğa, baskılara, emperyalist boyunduruğa tepki gösteriyor. Kuşkusuz önlerinde tehlikeler ve zor bir yol var.

Metal işçilerinin birliğini güçlendirerek yeni sendikamızı sahiplenme zamanıdır. Trakya metal işçileri de bu sorumlulukla davranmalı, sınıf çıkarlarımız için yeni sendikamızı güçlendirmelidir.

Gerek onların, gerekse bir dizi direnişin bugün yaşadığı atıllık ve beklemeciliğin çözüm getirmediğini Opsan işçileri bir kez daha gösterdi. Ve bir kez daha anlaşıldı ki fiili-meşru mücadele yolu direnişleri kazanmanın tek koşuludur.

Değerlendirmeler

Özel sayfalar

Eksen TV

DGB Yaz Kampı

Gündem

PYD güçlerinin kararlı direnişiyle IŞİD cellatlarının Tel Abyad’dan sökülüp atılması Ankara’da ciddi bir rahatsızlık yarattı.