Hala parlamenter yolla, seçim sandıklarıyla emekçilerde yaratılmak istenilen çözüm yanılsamalarına karşı mücadelenin önemi ortadadır.

Devrimci Gençlik Birliği Merkezi Yürütme Kurulu yaptığı yazılı bir açıklama ile Ağustos ayı toplantısının sonuçlarını duyurdu.

Kapitalizm insana dair hiçbir soruna çözüm getirmeye muktedir değildir. Mülteciler sorunu gibi insanlığa ve doğaya ait hiçbir sorunu çözmemiştir.

Haberler

Cizre’de hayat durdu, Beytüşşebap'da özyönetim ilan edildi.

Bir kez daha göçmenlerle birlikte kapitalist düzen sulara gömüldü.

Kaya ve Algan, evlerine yapılan ev baskınlarında gözaltına alındı.

ORS işçileri Türk Metal çetesine büyük tepki gösterdiler.

CHP’li Urla Belediyesi'nin evleri yıkmak istemesi protesto edildi. 

Şırnak'ta polis saldırısıyla başlayan çatışmada Adem İrtegün katledildi.

Kastamonu’da elektrik direğinden düşen işçi hayatını kaybetti.

Cizre'de Hizbullah çetelerinin de destek verdiği saldırılarda 4 kişi öldü.

Güncel

Kundura ustası Nicola Sacco ve işportacı Bartolomeo Vanzetti, Amerika’da sömürülen ve Amerika’da öldürülen iki İtalyan göçmen, iki işçi olarak işçi sınıfının sınırları aşan sınıf kavgasının birer simgesi haline geldiler.

Sıcak çatışmada hayatını kaybeden gerillaların ölü bedenlerine yapılan işkenceler, sivil halkın üzerine yağdırılan kurşunlar, bombalarla gerçekleştirilen katliamlar sermaye devletinin aynası oldu adeta.

Kardeş Kürt halkı özgürdür ve geleceğini kendi istediği biçimde belirleme hakkına sahiptir. Hiçbir güç onun bu hakkını inkar edemez, bu amaçlı adımlarını zora dayanarak ezemez. Sermaye devleti bugün tam da bunu yapıyor.

ABD bir yandan gerçekleştirdiği ikili anlaşamlarla bölgedeki etki alanını güçlendirmeye çalışıyor, öte yandan taşeron devletlerine yaptığı savaş yatırımlarıyla Ortadoğu'daki hegemonyasını koruma çabasını sürdürüyor.

Değerlendirmeler

Özel sayfalar

Gündem

Gerçek barış ve özgürlük, ancak ve ancak işçi sınıfı ile emekçi halkların birleşik, devrimci ve enternasyonalist mücadelesi ile elde edilebilecektir.