BİR-KAR yayınladığı yazılı açıklama ile Budaklar'ın ihanetini kınadı ve direnen Greif işçisiyle uluslararası dayanışmayı büyütme çağrısı yaptı.

Direnişçi işçiler, ihanet şebekesinden hesap sorduklarını, sormaya da devam edeceklerini belirttiler. İşçilerin açıklamasını sunuyoruz.

Ankara BDSP yayınladığı yazılı bir açıklama ile işçileri, emekçileri, gençleri ve kadınları 1 Mayıs'ta direnişe ve Kızılay'a çağırdı...

Haberler

23 Nisan töreninde “Berkin Elvan ölümsüzdür!” sloganı yükseldi.

Akitkirli haber dilini  1 Mayıs’ta hesap sormaya çağıranları hedef aldı.

Alsancak Devlet Hastanesi’nde iş bırakan işçilerle konuştuk.

2014 1 Mayısı'nda direnişi büyütmek için İzmir'de emekçilerle konuştuk.

Direnişlerini sürdüren Greif işçileri ihanet şebekesinin yakasını bırakmıyor.

Seyitömer işçilerinden üçü militan direnişin ardından tutuklandı.

RedHack direnişe destek için Greif şirketini hedef alan eylem yaptı.

Enerji ve maden işçileri IC İçtaş firmasının önünde eylem yaptılar.

Güncel

Hatice yoldaş “Yoksul bir aileden geliyor. Genç yaşından itibaren çalışmak zorunda kalıyor. Partinin sınıf çalışmasının gerekleri doğrultusunda fabrika ve atölyelere girip çalışmadaki rahatlığı ve başarısı onun ezilen sınıf damarına bir gösterge."

Ukrayna’nın doğu kentlerinde çatışmaların yayılması durumunda, Rusya’nın olaylara müdahale etmesi kaçınılmaz görünüyor. Böyle bir gelişme ise, Ukrayna krizinin farklı bir boyut almasına yol açar.

"Berkin Elvan şehit düştüğünde sokakları dolduran binlerce genci bu 1 Mayıs’ta Kızılay'da olmaya Berkinlerle, Ethemlerle, Ali İsmaillerle kucaklaşmaya çağırıyoruz." Ankara Ekim Gençliği yaptığı açıklamayla 1 Mayıs’ta Kızılay'da olmaya çağırıyor.

DİSK Tekstil ağalarının ihanetine uğramış bir Castleblair işçisi olan Ayten Özdoğan Özmen yaşadıklarını Greif işçileriyle paylaştı. Özmen, 2004 yılında Castleblair’da yaşadıkları direnişi ve Greif işçilerinin mücadelesini kaleme aldı.

Değerlendirmeler