Güncel eşikte, burjuvazinin karşısına devrimi ve proletaryayı dikmeyen, sınıf devrimciliğinden yoksun bir siyaset, nihai hedefe ulaşamaz.

Gençlik hareketinin devrimci politik zeminde örgütlenme ihtiyacı üzerinden attığımız bu tarihsel adım özveri ve çaba gerektirmektedir.

Kent Gıda’da işten atılan işçiler, grevin ardından fabrikada uygulanan baskılar ve sendikanın ihaneti üzerine gazetemize konuştular...

Haberler

DİSK, KESK, TMMOB ve TTB’nin çağrısıyla kitlesel yürüyüş yapıldı.

ÇHD İstanbul Şubesi yeni adli yılın açılış günü vesilesiyle eylem yaptı.

Mamak Kültür Sanat Festivali coşkulu final etkinliğiyle sona erdi.

AKP’nin yeni şefi Davutoğlu, hükümetin saldırı programını oluşturdu.

Lear işçilerinin direnişi için cunta döneminin katilleri kullanılıyor.

İsrail rejimi, son 30 yılın en büyük toprak işgalini gerçekleştirdi.

Nusaybin’de 9 yaşındaki çocuk polisin attığı gaz bombası ile vuruldu.

Bursa Büyükşehir Belediyesi, Myrelia antik kentini imara açıtı.

Güncel

Amerika’da kelimenin gerçek manasında iki ulus vardır ve bunlar iki ayrı dünyada yaşamaktadır. Biri; dünya zenginlerinin, petrol zenginleri, silah tüccarları, borsacılar, banka milyarderlerinden oluşan zenginler sınıfıdır.

Sınıflar arası mücadelenin dünden bugüne bitmek bilmeyen kıyasıya kavgası, bugün emperyalist-kapitalist sistemin yapısal bunalımının geldiği bu aşamada, önemli bir eşiğe dayanmış bulunuyor.

Şişecam'da sendika bürokratları ihanet sözleşmesini imzaladı. İhanet sözleşmesinin ardından Yenişehir Şişecam fabrikasına giden Metal İşçileri Birliği'nin (MİB) işçilerle yaptığı görüşme üzerine kaleme aldığı gözlemlerini okurlarımızla paylaşıyoruz:

Şişecam işçilerinin “hayır” kararı verdikleri patron teklifini sendika yönetimi kabul etti. Bu durum Kristal-İş Genel Merkezi'nin de bileşeni olduğu SGBP'nin “sınıf mücadelesinden yana muhalefet” iddiasının altınının boş olduğunu gösterdi.

Değerlendirmeler