Avukatlara ve savunmaya yönelik artan baskı ve saldırılar üzerine ÇHD İzmir Şube Başkanı Av. Şule Arslan Hızal ile konuştuk.

Sınıf mücadelesi bakımından önemli bir dönemeç olan 1 Mayıs, özellikle İstanbul’da Taksim Meydanı yasağıyla ayrı bir boyut kazanıyor.

Metal İşçileri Birliği'nin (MİB) Facebook sayfası, Bursa'da ayağa kalkan metal işçilerinin ilgisine konu oluyor.

Haberler

Soma Katliamı davasında 5. celse bugün Akhisar'da görüldü

Arap ülkelerinde işsiz gençlerin sayısı 2 milyon artış gösterdi.

Yemen'de Husi hareketinin lideri Abdulmelik el-Husi, ABD'yi suçladı.

Yandaş basın, 1 Mayıs öncesinde kaos planları yazmaya başladı.

Renault işçileri, vardiya çıkışında Türk Metal’i protesto etti.

Yüzlerce maden işçisinin katilleri davanın karartılmasını istedi.

BDSP, 2015 Ankara 1 Mayısı öncesinde Mamak’ta şenlik düzenledi.

BDSP, 1 Mayıs hazırlıklarına yaygın bir faaliyetle devam ediyor.

Güncel

Emperyalist merkezlerin, Hitler faşizmini ve onun suç ortaklarını aklayan yasaya sessiz kalmanın ötesinde, mali destekte bulunmaları emperyalist tekellerin militarist amaçları için hiçbir kanlı ve kirli aracı kullanmaktan geri kalmayacaklarının göstergesidir.

Emekçi Kadın Komisyonları olarak “Yaşamak için sosyalizm” şiarıyla önümüze koyduğumuz bu çalışma sürecinde yaşamları ellerinden çalınmış işçi ve emekçi kadınları örgütlenmeye ve mücadele içinde özgürleşmeye çağıracağız.

Seçimler, işçi ve emekçilerin kurulu düzene karşı duydukları tepkilerin sandıklara hapsedildiği bir oyundur. Sömürüye dayalı bu düzende seçimlerle bir şeylerin değişebileceğini düşünmek bir hayalden başka bir şey değildir.

Sınıf mücadelesinin bugüne kadarki tarihi, zaferlerden daha çok yenilgileri yazar. Fakat önemli olan yenilmiş olman değil, nasıl yenildiğindir. İkinci olarak da yenilgilerden ders çıkarabilmek, yeni mücadelelere hazırlanmaktır.

Değerlendirmeler