Birer fırtına kuşuydu ikisi de. Korkunç kasırgalarda fırtınalara boyun eğenler bir bir yok olurken, onlar rüzgarın döneceği günü bekliyorlardı.

Katil polisin çatışmada yaralanması gerekçe gösterilerek devletin verdiği tazminat Alaattin Karadağ'ın ailesinden isteniyor.

2 Temmuz'da İzmir’deki polis baskınının ardından tutuklanan komünistlerden Onur Kara'nın gönderdiği mektubu paylaşıyoruz.

Haberler

Topbaş'ın “İstanbul’a dünyanın en büyük parkı” yalanını...

Polis saldırılarında elektroşok silahını kullanmaya hazırlanıyor.

Filistinli direniş örgütleri ortak bir kararla 24 saatlik ateşkes ilan ettiler.

İbrahim Aras’ın katledilmesinden sonraki telefon kayıtları çıktı.

Yasağa karşı üretimi durdurmayı sürdüren işçilerin eylemi sona erdi.

Fransa devletinin yasak kararına rağmen Filistin için eylem yapıldı.

Erdoğan, “Ergenekon”la yaptıklarını, “cemaat”le sürdürüyor.

Sınıf devrimcileri Filistin halkıyla dayanışmaya çağırıyor.

Güncel

Sınıf devrimcileri sınıfın ilerici eylemlerini sınıfsal bir bakış ekseninde şekillendirmekle görevlidirler. Bugün açığa çıkan eylem ve etkinliklere kaba bir yaklaşımla yaklaşılmamalıdır. Direnişlere her gidiş planlı-programlı olmalıdır.

Şişecam işçilerinin grevinin ertelenmesinin ardından bu kez de maden işçilerinin grevi yasaklanmak istendi. İsrail'e, IŞİD'e, emperyalistlere destekle bozulmayan “milli güvenlik” bu ülkede işçiler hakları için greve çıktıklarında bozuluyor.

Türk-İş’e bağlı Ağaç-İş Sendikası’na üye Yıldız Entegre işçileri ve Kocaeli Şube Başkanı Şener Furuncu ile sendikanın genel merkezinin işçilerden ve şube yöneticilerinden habersiz imzaladığı sözleşmesi üzerine konuştuk.

İzmir’de tutuklanan komünistlerden Evrim Erdoğdu’nun gazetemize gönderdiği mektubu paylaşıyoruz: "Sizleri Şakran Kadın Kapalı Hapishanesi’nden mücadelenin kızıştığı sıcak günlerin tam ortasında devrimci duygularımla selamlıyorum..."

Değerlendirmeler