Kavganın sürdüğü her yerde Neruda ve şiiri yaşıyor: Şili’nin krizantemleri, kuru barut ve pirinçten Pablo Neruda’ya bir eylül çelengi!

16 kentten onlarca lise ve üniversiteden katılımlarla toplanan Devrimci Gençlik Birliği Türkiye Meclisi’nin sonuç bildirgesi yayınlandı.

Kara propaganda ve baskıya rağmen işçiler kitlelerinin maddi desteği ve manevi dayanışmaları ile grevlerini 13 ay boyunca sürdürürler.

Haberler

Ankara'da katmerlenen ulaşım çilesine yönelik tepkiler büyüyor.

Sefaköy'deki İşçilerin Birliği Derneği devrimci sınıf faaliyetini sürdürüyor.

Maden patronları ocakları kapatarak işçileri kapı önüne koyuyorlar.

Yemen'de hükümet ile Husilerin anlaşması imza töreniyle duyuruldu.

Zonguldak DGB, maden işçileriyle dayanışma çağrısında bulundu.

Çin'de havai fişek fabrikasında meydana gelen patlamada 12 işçi öldü.

Hidrojen kaçağı karşısında önlem alınmadan üretime devam edildi.

Siirt Üniversitesi’nde bulunan yurttaki öğrenciler eylem yaptı.

Güncel

Gerici çeteler ile polis saldırılarının hayata geçiriliş sürecine ilişkin bilgilendirmede bulunan dernek, işçi sınıfı ve emekçilerin bedel ödeyerek ayakta tutulan mevzilerini savunmaya devam edeceğini duyurdu.

İşçi sınıfı cephesinde yaşanan hareketli süreçler üzerinden, mücadeleyi güçten düşürmek için patronların tezgâhladığı ayak oyunlarının yanı sıra sendikal bürokrasinin sınıfı arkasından nasıl hançerlediğine tanık oluyoruz.

Kapitalizmin gençliğe sunacağı bir gelecek bulunmamaktadır. Kapitalizm geleceksizlik demektir. Kapitalizmin yegane alternatifi sosyalizmdir. Bu nedenledir ki gençliğin geleceği sosyalizmdedir.

Oyak Renault'tan Türk Metal üyesi bir işçi ile Grup TİS sürecini, fabrikadaki örgütlülük düzeyini ve sürecin tarafı sendikaların tablosunu konuştuk. Renault işçisi, disiplinli ve örgütlü hareket etme çağrısı yapıyor.

Değerlendirmeler

Gündem

Gerici-faşist saldırılara, her geçen gün artan devlet terörüne ve baskılara karşı devrimci sınıf mevzilerini sahiplenmeli, güçlendirmeli ve çoğaltmalıyız.