Sincan ve Şakran cezaevlerinden komünist tutsaklar gazetemize gönderdikleri mektupla metal işçilerinin direnişini selamladılar.

Bizleri bu kölelik koşullarından kurtaracak olan sermaye partilerinin vaatleri değil, yürüteceğimiz-yürüttüğümüz mücadelemizdir.

Metal İşçileri Birliği, Tofaş ve Mako'daki anlaşmanın ardından açıklama yaparak, buradaki kısmi kazanımın yeterli olmadığını belirtti.

Haberler

Hema Döküm'de 7 işçi Türk Metal-patron işbirliğiyle işten atıldı.

Cumartesi Anneleri 530. hafta eyleminde Fettah Erden’in akıbetini sordu.

Cezaevlerinde annesiyle kalan çocuk sayısının 510 olduğunu bildirdi.

Komünist tutsaklar, Soma Katliamı'nın yıldönümünde anma yaptı.

BİR-KAR'dan Metal İşçileri Birliği’ne yönelik polis operasyonuna protesto.

Gözaltına alınan MİB üyeleri Bursa Emniyet Müdürlüğü'nde tutuluyor.

Emekçiler, grevlerini tüm ülkede gerçekleştirdiklerini duyurdu.

ÇHD, tüm avukatları metal işçilerinin mücadelesine desteğe çağırdı.

Güncel

Kocaeli Bağımsız Sosyalist Milletvekili Adayı Mehmet Doğan: İki sınıf vardır: İşçi sınıfı ve burjuvazi. Yaptıklarımızla, programımızla bu sınıflardan birinin yanında oluruz ve ancak birinin çıkarlarını koruyabiliriz.

Bu fırtına dinmez, daha da büyüyecek. Çünkü evimize giren ekmek küçüldükçe küçüldü, onlarınkisi büyüdükçe büyüdü. Uyuyan dev uyandı, Türk Metal çetesi aynı sonu yaşamaktan korkuyor; Trakya’da da korktuğu olacak.

Kocaeli, Ankara, İstanbul ve İzmir’den bağımsız sosyalist milletvekili adayları metal işçilerinin sürdürdüğü direniş ve MİB’e yönelik polis operasyonuna ilişkin yazılı bir açıklama yaptı.

Gençliğe düşen görev yalan vaatlerin peşine koşmak değil, düzene karşı dişe diş bir mücadele içerisine girmektir. Zira temel haklar ve özgürlükler ancak böyle elde edilebilir. Tarihsel deneyimler bizlere bunu açıkça göstermektedir.

Değerlendirmeler