ABD emperyalizmine bağımlı burjuva devletlerin, CIA’in suçlarına ortak olması burjuva demokrasisinin sınırlarını göstermektedir.

TKİP dava tutsakları, 19 Aralık Katliamı'nın yıldönümünde gönderdikleri mesajda, katliam karşısındaki direnişi selamladı.

Katiller güruhu Maraş'ta kadın, çocuk, yaşlı, genç, sakat, bebek, demeden canice bir katliamın altına imzalarını attılar.

Haberler

Gerilla güçlerinin kararlı direnişi sonucunda Rojava-Şengal koridoru açıldı.

Sağlık Bakanı, kadınların “fıtratında” sezaryenin hak olmadığını öne sürdü.

Barajda katledilen 5 işçi için kurtarma çalışması geç başlatılmış.

Aralık ayında katledilenler Mamak İşçi Kültür Evin’nde yapılan etkinlikle anıldı.

FHKC, Filistinli Advan’ı İsrail askerlerinin katletmesine ilişkin açıklama yaptı.

Katliamın tanıkları: ‘Derimizi yüzüp cennetin anahtarını alacaklarmış.’

Brüksel’de toplanan binlerce çiftçi, tarımda yıkıma karşı eylemdeydi.

Siyonist İsrail’e bağlı savaş uçakları Gazze’ye 2 ayrı hava saldırısı düzenledi.

Güncel

Şanlı direnişte şehit düşen devrimcilerin önünde bir kez daha sonsuz saygı ile eğiliyoruz. 19-22 Aralık’ı unutmak devrime ihanet olduğu gibi, katliamı ve direnişi gerçekten anlayabilmek ise ihtilalci devrimci kimliği güçlendirmekten geçiyor.

Gençliğin devrim mücadelesini ezme, onu düzen sınırlarına çekme hedefiyle yapılan tüm baskılara ve reformist politikalara karşı gençliğin devrimci saflarda örgütlü mücadelesinin yükseltilmesi yakıcı bir ihtiyaç olarak gözükmektedir.

Türk Metal'in satış sözleşmesi üzerine Coşkunöz'de çalışan bir işçi anlaşmayı gazetemize değerlendird: Bağımsız ve hiçbir işverenin elini öpmeyen, hiçbir oda borsa başkanının elini öpmeyen bir sendika kursalar çığır açarlar.

Avrupa’da son yıllarda emperyalist devletlerin bütçe açığı, borçlanma, kriz gibi bahanelerle işçi sınıfı ve emekçilerin kazanılmış sosyal haklarına saldırılar sürüyor. İşçi ve emekçiler ise sermayenin bu saldırılarına karşı büyük bir direniş örüyor.

Değerlendirmeler