Che’nin birleşik devrim rüyası, milyonlarca işçinin birliği altında eşit ve özgür bir dünya özlemi bebeğin uykusunda büyümeye devam ediyor.

Kocaer işçileri, fabrikada yaşadıklarını ve direnişle ile ilgili görüşlerini Kızıl Bayrak'a anlattı, dayanışmanın önemine vurgu yaptı.

Metal İşçileri Birliği, “ORS işçisinin birliğini bozmaya çalışanlar metal işçisinin demirden yumruğunu yemekten kurtulamayacak” dedi.

Haberler

Bozüyük’te fabrika inşaatında çalışan işçi iş cinayetine kurban gitti.

Özalp Belediyesi Eşbaşkanı Handan Bağcı, gözaltına alınarak tutuklandı.

Filistin Kızılayı bir hafta içinde 1640 Filistinlinin yaralandığını açıkladı.

Yüksekova'da 17 yaşındaki Adem Sevinç, polis tarafından katledildi.

Fiat Chrysler Automobiles işçileri, iş bırakma eylemi üzerine konuştu.

VW, emisyon skandalının faturasını işçilere ödetmeye hazırlanıyor.

Kocaer işçileri, “motivasyonumuz tam” diyerek direnişi sürdürüyor.

NATO yetkilileri, bölgedeki ileri karakolları olan Türkiye'ye sahip çıktı.

Güncel

MİB, Birleşik Metal-İş’in ve onun Bursa Şubesi’nin durumunu yakından bilir. Genel kurul aynasından gördüklerimiz bizi şaşırtmadı. Bildiğimiz, tanıdığımız bir Birleşik Metal-İş gerçeğini gördük orada.

Ucuz ve esnek çalışmanın adı olan ve sermayenin ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan Ulusal İstihdam Stratejisi (UİS) belgesi eylem planında yer alan “Özel Politika Gerektiren Gruplar”, kadınlar ve gençlik kitleleridir.

Düzen sınırlarını baştan kabullenmiş, bazı aşırı yanlarını törpülemeyi amaç edinmiş, iyileştirilmiş bir kapitalizmden ve sınırlı bazı demokratik haklardan başka bir siyaset yürütmeyen bir anlayışın değil 80 vekil, 180 vekili dahi olsa sonuç değişmeyecektir.

Rusya’nın kalıcı biçimde bölgeye yerleşmesi ve bundan böyle bölgenin geleceği konusunda ikinci güç olması, hegemonya savaşını daha da azdıracaktır. Bu yönlü savaşı daha bir tetikleyecektir.

Değerlendirmeler

Özel sayfalar

Gündem

Sınıfın bağımsız devrimci programını döneme uyarlayacak, işçi ve emekçilere ulaşmayı esas alan bir seçim çalışması yürüteceğiz.