Kendi geleceği için, hakları için, özgürlüğü için dövüşmesini bilmeyenler, kendine düşman saflarda başkalarının davası için dövüşür.

Bizler her türlü baskıya, iş cinayetine, sefalet ücretine tabii olurken, güzide, sözde solcu sendikacılarımızın yaptığına bakın?

"İşçi ve emekçileri şanlı Ekim Devrimi’nin 98., TKİP'nin kuruluşunun 17. yıldönümlerini birlikte kutlamaya çağırıyoruz."

Haberler

Kent Ekmek grevi 26.gününde tüm kararlılığı ile sürüyor.

İncek-Loft şantiyesinde çalışan bir taşeron işçisi yaşamını yitirdi.

Putin, savaş uçağının düşürülmesi ile ilgili açıklama yaptı.

Bursa MİB Meclisi toplantısında çeşitli gündemler tartışıldı.

İHD Silvan'da sokağa çıkma yasağına dair raporunu açıkladı.

Asgari ücret zammı 9 ay uygulanacak, vergi zammı gelecek.

Enpay işçileri işe iade davasında tüm haklarını kazandı.

DEV TEKSTİL, direnişlerini sürdüren Bayteks işçilerini ziyaret etti.

Güncel

Gençlik taşıdığı dinamizmle dönemi devrimci temellerde örgütlediği koşullarda yeni dönemi kucaklayacaktır. Genç komünistlere düşen görev gençliği devrime kazanmaktır. Ne seçimlerin, ne de düzen içi çözümlerin gençliği sürüklemesine izin vermeliyiz.

Kapitalist/emperyalist sistem ezilen halkların sorunlarını çözemiyor. Ya kaba şiddetle eziyor, ya oyalama taktiği ile kontrol altına almaya çalışıyor. Hal böyleyken bu gerici sistemden ne Kürt halkına ne diğer ezilen halklara hayır gelir.

Dinci-gerici faşist saltanat heveslilerinin iktidarı ile birlikte sermaye tahakkümünü yerle bir edecek büyük çalkantılı dönemler, sınıf devrimcilerinin karşısında devrimci sınıf politikasının gücünü arttırma sorumluluğunu yüklemektedir.

Şimdi zaman sömürgeci burjuvazi ile Kürt gericiliğinin birliğine karşı, Türkiye işçi sınıfı ve emekçi halkları ile devrimci kader birliği çizgisinde buluşma ve birleşme günüdür. Birleşik bir kuvvet halinde mücadeleyi yükseltme günüdür.

Değerlendirmeler

Özel sayfalar

Gündem

11 Eylül saldırısından Fransa katliamına uzanan süreç, emperyalist güçlerin ne denli gözünün döndüğünü ortaya koyuyor.