Kendi için bir sınıf olmuş işçi bölüğünün kadınları, sömürü çarklarını parçalarken kapitalist düzeninin her türlü şiddeti de hükümsüz kalacaktır.

Siyonist barbarlara karşı ortak bir mücadele, Arap-Yahudi emekçilerinin birliği meselenin en gerçekçi ve kalıcı çözümüdür.

Metal işçisinin büyük ölçüde edilgen kalması ölçüsünde meydan, MESS ile işbirlikçisi Türk Metal çetesi ile diğer iddiasız oyunculara kalacaktır.

Güncel

Knightsbridge’de eşya taşıyan iki işçi balkonun çökmesiyle öldü.

Depremzedeleri işten atan İŞKUR'un, işsizliğe çözüm bulamaması şaşırtmadı.

Alman burjuvazisi, ulaşımı durduran demiryolu grevcilerini hedef aldı.

Napoli’de FIOM üyesi yüzlerce işçi, saldırılara karşı yürüyüş yaptı.

TKİP militanı Alaattin Karadağ, Mamak’ta yapılan eylemle anıldı.

Sınıf devrimcileri Ümraniye’de mücadele çağırısını sürdürdü.

Metal işçileri sabah erken saatlerde birçok fabrikada eylemdeydi.

MİB, BirGün ve Evrensel gazetelerine özür dilemeleri çağrısında bulundu.

Haberler

ABD, yeni başkanlık seçimine kadar Obama ile devam edecek. Ancak Obama’nın bu süre zarfında içerde ve  dışarda pek çok sıkıntıyla boğuşacağı kesindir. Kırılgan ekonomisi ve kızışan hegemonya savaşıyla Amerika ve Obama’yı yeni bir dönem bekliyor.

Yaşanan her türlü sömürü, sınıf içindeki çalışmada elimizi güçlendirmekte; sınıfa karşı sınıf mücadelesini vermenin ve emekçilerin gerçek kurtuluşlarının buna bağlı olduğunu anlatmanın, önümüzde duran en önemli görev olduğu aşikardır.

Bugün, işçi sınıfının gövdesini sarmalayan bu çürüme, birçok biçimde kendini göstermektedir. En temelde ve en yakıcı olan karşılıkları ise ispiyonculuk, yardakçılık, umursamazlık, çıkarcılık gibi başlıklar altında değerlendirebiliriz.

Biz emekçilerin, işçilerin çıkarının onlarınkinden farkı, bizim kurtuluşumuz ancak özel mülkiyetin en son krallığı olan kapitalist barbarlığın yıkılıp, yerine sömürüsüz, sınıfsız, cinsiyet eşitsizliğini aşmış sosyalist toplumun kurulmasıdır.

Değerlendirmeler