Patronun dolandırıcılığını anlatan Bakaç Reklam işçileri, işçileri oyalayan ve ortada bırakan Çelik-İş’e de tepki gösterdiler. 

Filistin’de dinci örgütlerin adı duyulmazken, ilerici-devrimci örgütler siyonist işgale ve kimi zaman gerici Arap rejimlerine karşı direniyorlardı.

Emekçilerin aklı ve kalbi Gazze’deyken, AKP fırsattan istifade büyük bir hazırlık içinde. AKP fırsattan istifade özelleştirmeye hazırlanıyor.

Haberler

DGB Girişimi ve DLB saldırıları protesto etmek için alanlara çıktı.

Financial Times İsrail ile Türkiye ilişkilerini değerlendiriyor.

Siirt’te polisi sıktığı biber gazı sonucu bir kişi yaşamını yitirdi.

Roket taşıyan MİT TIR’ları için bizzat Erdoğan talimat yolladı.

BELTAŞ işçileri işten çıkarmalara karşı belediye önünde greve başladı.

Yıldız işçileri sendika ağalarına ve işçi kıyımına karşı yürüyüş yaptı.

Yıldız Entegre’nin Akhisar fabrikasında bir işçi yaşamını yitirdi.

AKP, Kobanê’ye saldıran IŞİD katillerine Hatay’da hastane tahsis etti.

Güncel

AKP şefi Erdoğan'ın, iftar sofrasında kendini bulan Mahmud Abbas, ilk adımda, gerici propagandanın figüranı durumuna düşürülmüştür. AKP şefinin kanatları altında duran Abbas, böylece son saygınlık kırıntılarını da tüketmiştir.

Kızıl Bayrak’ı 20. yılında daha fazla öncü işçinin dağıttığı, daha çok okurunun parçası olduğu bir dönemi yaratmak için bu şiarı içselleştirmek ve ete-kemiğe büründürmek için seferber olunmalıdır.

İsrail'in hedefi Filistin halkının direnme iradesini kırmaktır. Bunun için emperyalist gericilik, İsrail vahşetini pervasızca destekliyor. Saldırının hedefi Filistin direnişi olsa da, özünde emperyalist/siyonist gericiliğe karşı direnişi darbelemektir.

"Bu ülkede gerek sınıfsal anlamda gerek bilimsel, gerek kadro, nitelik, öngörü ve sürekli yenilenmek adına asla terkedilmeyen, bükülmeyen bir mevzidir Kızıl Bayrak. Sosyalizmin, devrimin bayrağının yolunda gurur duymaya devam edeceğiz."

Değerlendirmeler

Gündem

Devrimci öncü sandıkla bir ilişki kurmuyor, devrimci mücadele zemininde kavgasını veriyor ve geniş yığınları da bu konuma çağırıyor.