Trakya’dan bir işçi, TİS sürecinde Türk Metal’in fabrikalardaki tutumunu anlatarak ihanete geçit vermeme, mücadaleyi büyütme çağrısı yaptı.

Dinin, bilimin önündeki en büyük engel olmasının nedeni, varlık nedenlerinin ortadan kalkacağı korkusunda yatmaktadır.

Altın Portakal Film Festivali’ndeki sansür tartışmaları sanata müdahalenin ne derece kritik noktaya geldiğini bir kez daha gösterdi.

Haberler

Kadıköy'deki bir rezidans inşaatında bir işçi hayatını kaybetti.

Peşmergelerle Şii milisler arasında anlaşmazlık çıktığı belirtiliyor.

İstanbul’un çeşitli ilçelerinde polis baskınları ve gözaltı terörü yaşandı.

“Bir yevmiyemiz Kobanê halkına!” kampanyasının çalışmaları planlandı.

Kapaklı'da, Belediye Başkanı İrfan Mandalı'nın amcası direnişçilere saldırdı.

Kocaeli E Tipi Cezaevi'nde tutuklu ve hükümlüler isyan başlattı.

Sağlıkçılar, temsili bir koridor yaparak Tünel’den Galatasaray'a yürüdü.

Kayseri'de karayollarındaki delege seçimlerine bürokrasi müdahale etti.

Güncel

AKP'nin yeni baskı yasasına ilişkin Ekim Hukuk Bürosu'ndan Av. Bülent Şimşek ile konuştuk: Görev; devletin gerek kolluk gerek paramiliter güçleri gerekse yasama organı eliyle yaptığı bu düzenlemelere teslim olmamak, bunları alaşağı etmektir.

Büyük Kürt şairi ve mücadele insanı Cegerxwîn, 32 yıl önce 22 Ekim 1982’de yaşamını yitirdi. Onurlu bir yaşamın temsilcisi olan Cegerxwîn, yazdığı şiirleri ve derlediği Kürt destanlarının yanı sıra mücadelesiyle halkların gönlünde yerini aldı.

Greif Direnişi'nin öncü işçilerinden olan ve aynı zamanda Devrimci Tekstil İşçileri Sendikası’nın (DEV TEKSTİL) kurucuları arasında yer alan Hüseyin Güvenç, gazetemize gönderdiği mektup ile DEV TEKSTİL’e “Hoşgeldin” dedi.

Manisa’da metal işçilerine seslenen Metal İşçileri Birliği, binlerce işçinin çalıştığı Vestel ve patronu Zorlu’nun yarattığı sömürü ve zorbalık düzenini anlatıyor. Manisa MİB'in Vestel'in gerçeklerini anlattığı yazısını sunuyoruz...

Değerlendirmeler